https://wa.me/message/HKQ7EKYXANN6H1
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Thread Count | 300 tc |
| Design | Rajasthani Dandiya Print |
| Pillow Cover Size | 18/28 inch |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Thread Count | 300 tc |
| Design | Hand Block Printed Bed Sheet |
| Pillow Cover Size | 19/29 inch |
| Packaging Type | pvc poster |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King Size |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Brand | dashing look |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Geometric |
| Design | Designer |
| Thread Count | 400 tc |
| Wash Care | Machine wash |
| Floral Print | |
| Color | Multi colored |
| Art Form | Bhagalpuri |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Heavy super soft cotton designer bedsheet with 2 pillow cover
Bedsheets size 108 /108 inch
Pillow cover size 19/29 inch
Machine wosh
400 TC
Colour gerentee
Most demanding degine nd top quality
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Material | Cotton |
| Brand | dashing look |
| Usage/Application | Hotel |
| Pattern | Printed |
| Thread Count | 144 tc |
| Packaging Type | pvc packing |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi colored |
| Art Form | Bagru |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 300 tc |
| Packaging Type | pvc |
| Machine Washable | Yes |
| Packaging Size | pvc poster |
| Weight | 108 inch |
| Length | 108 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Thread Count | 300 TC |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Print Type | Hand Block Print |
| Color | Multi Color |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Hand Block Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 445 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Printed |
| Size | Double |
| Wash Care | Machine Wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Cotton Printed Double Bedsheet with two pillow covers.
Size - 90/100 inches.
Easy machine washable.
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King Size |
| Brand | dashing look |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Floral Print |
| Design | Cotton floral print |
| Thread Count | 300 tc |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | pvc poster |
| Art Form | Bagru |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Pillow Size | 18/28 |
| Warranty | colour |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Available Quantity | 1000 |
| Gsm Service | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Pattern | Printed |
| Brand | dashing look |
| Material | Pure Cotton |
| Packaging Type | pvc poster |
| Pillow Size | 18/28 |
| Thread Count | 300 |
| Weight | 1.5 kg |
| Length | 102 inch |
| Usage/Application | gifting |
| I Deal In | New Only |
| Machine Washable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Thread Count | 300 tc |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Print Type | Floral Print |
| Design | Designer |
| Art Form | Applique Work |
| Digital Print | |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Wash Care | Machine wash |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Weight | 2 kg |
| Warranty | colour |
| Available Quantity | 1000 |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Bagru |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | pvc packing |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | febric |
| Available Quantity | 1000 |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 220 |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Bagru |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Length | 108 inch |
| Available Quantity | 10000 |
| Gsm Service | 220 |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow |
| Width | 100 inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Aakash Mathur (Owner)
Dashing Look
Bakshiyo Ki Haveli, 631, Chandi Ki Taksaal, Aamer Road
Jaipur - 302002, Rajasthan, India