Wholesaler of a wide range of products which include cotton double bed sheets, 400 tc cotton bed sheet, printed bed sheet, printed cotton bed sheet, pure cotton bedsheet and cotton printed bed sheet.
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Quantity Per Pack | 1 besheet nd 2 pillow cover |
| Suitable For | daily use |
| PRICE RANGE | 449 |
| Ideal For | gifting |
| Wash Care | mashine wosh |
| Color | Multi colored |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 645 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King Size |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Design | Cotton floral print |
| Usage/Application | Home |
| Set Content | king size bedsheet |
| Thread Count | 400 tc |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi colored |
| Packaging Type | pvc poster packing |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Machine Wash | yes |
| Available Quantity | 10000 |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 250 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Heavy super soft cotton designer bedsheet with 2 pillow coverBedsheets size 108 /108 inchPillow cover size 19/29 inch Machine wash, 400 TC,Colour gurrented,Most demanding design & top quality
₹ 649 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Thread Count | 400 tc |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Print Type | Hand Block Print |
| Hand Block Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Color | Multi Color |
| Brand | dashing look |
| Features | Quick Dry |
| Wash Care | Machine wash |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 590 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Material | Organic Cotton |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 300 |
| Packaging Type | 1 bed sheet 2 pillow cover |
| Color | Multi colored |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Pillow Size | 18/28 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Brand | DASHING LOOK |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Printed |
| Design | Printed |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Color | Multi colored |
| Wash Care | Machine wash |
| Floral Print | |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Size | Queen Size |
| Material | Jaipuri Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Brand | DASHING LOOK |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Jaipuri Cotton |
Minimum order quantity: 50 Piece
Printed queen bedsheet
Solid color queen bedding
Floral queen sheets
Striped queen bedsheet
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Pattern | Printed |
| Material | Jaipuri Cotton |
| Color | Multi colored |
| Brand | dashing look |
| Wash Care | Machine Wash |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Brand | dashing look |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Printed |
| Design | Printed |
| Wash Care | Machine wash |
| Art Form | Applique Work |
| Color | Multi colored |
| Floral Print | |
| Features | Quick Dry |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1399 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Material | Jaipuri Cotton |
| Brand | Dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| PRICE RANGE | 399 |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
| 220/250 cm | 1 kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
100%pure cotton bedsheet with 2 pillow coverBedsheet size 90/100
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Size | Queen Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Cotton floral print |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 250 |
| Packaging Type | pvc poster |
| Color | Multi colored |
| Art Form | Dabu |
| Wash Care | Machine wash |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Length | 10 |
| Breadth | 90 |
| Pillow Size | 17/27 |
| Machine Wash | yes |
| Available Quantity | 500 |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 190 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Design | Hand Block Printed Bed Sheet |
| 275 cm/275 cm | 1 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Printed |
| Brand | dashing look |
| Pillow Case Height | 18/28 |
| Floral Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Aakash Mathur (Owner)
Dashing Look
Bakshiyo Ki Haveli, 631, Chandi Ki Taksaal, Aamer Road
Jaipur - 302002, Rajasthan, India