https://wa.me/message/HKQ7EKYXANN6H1
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 250 |
| Color | Multi colored |
| Packaging Type | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Machine Washable | Yes |
| Length | 90 |
| Weight | 100 |
| Pillow Size | 17/27 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Size | Queen Size |
| Material | Organic Cotton |
| Thread Count | 250 |
| Brand | dashing look |
| Design | Cotton floral print |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Floral Print |
| Art Form | Dabu |
| Packaging Type | pvc |
| Color | Multi colored |
| Wash Care | Machine wash |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1kg |
| Pillow Size | 17/27 |
| Machine Wash | yes |
| Warranty | colour |
| Gsm Service | 190 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 890 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Designer |
| Hand Block Print | |
| Art Form | Applique Work |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Printed |
| Hand Block Print | |
| Art Form | Applique Work |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Designer |
| Digital Print | |
| Art Form | Applique Work |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Designer |
| Floral Print | |
| Art Form | Applique Work |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Designer |
| Floral Print | |
| Art Form | Bhagalpuri |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Design | Designer |
| Brand | DASHING LOOK |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 899 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Digital Print | |
| Art Form | Bagru |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 899 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Digital Print | |
| Art Form | Bagru |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 549 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Set Content | export bedsheet |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Dabu |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | pvc poster |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Available Quantity | 10000 |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 250 |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| 90/108 | 1.5 kg |
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Packaging Type | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Length | 102 inch |
| Available Quantity | 10000 |
| Fabric Quality | pure cotton |
| Gsm Service | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| 275 cm/275 cm | 1.5kg |
Aakash Mathur (Owner)
Dashing Look
Bakshiyo Ki Haveli, 631, Chandi Ki Taksaal, Aamer Road
Jaipur - 302002, Rajasthan, India