Pure Cotton Floral Print Double Bedsheet with two pillow covers.
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Bed Size | King |
| Material | Cotton |
| Thread Count | 300 TC |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Print or Pattern | Floral |
| Usage/Application | Home |
| Set Content | 1 Bedsheet; 2 Covers |
| Design | Designer |
| Color | Multi Color |
| Size | King |
| Art Form | Bhagalpuri |
| Floral Print | |
| Wash Care | Machine wash |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Warranty | colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 590 / Piece Get Latest Price
| Size | Queen |
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Printed |
| Brand | dashing look |
| Pillow Case Height | 18/28 |
| Floral Print | |
| Warranty Summary | r |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Features | Quick Dry |
| Warranty | color |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size (in) | 108x108 in |
| Material | Pure Cotton |
| Set Content | 1 BS + 2 Pillow Covers |
| Brand | dashing look |
| Print Type | Screen Print |
| Pattern | Printed |
| Weight per Piece (gm) | 1200 gm |
| Usage/Application | Home |
| Bed Sheet Type | Flat Sheet |
| Color | Multi colored |
| Product Origin | Jaipur |
| Packing Type | Bale Packing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1590 / Piece Get Latest Price
| Size | Double |
| Pattern | Floral Print |
| Material | Organic Cotton |
| GSM | 150 |
| Color | Multi colored |
| Thread Count | 300 |
| Pillow Size | 18/28 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Hotel |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 899 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Thread Count | 300 |
| Set Contains | 1 bedsheet with 2 Pillow covers |
| Design | Floral Printed Bed Sheets |
| Color | White |
| Pillow Size | 18/28 inches |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| 100/110 size | 2 kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Fabric | Cotton |
| Material | Cotton |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Set Content | king size bedsheet with 2 pillow cover |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | pvc poster packing |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | machine wash |
| Available Quantity | 2000 |
| Fabric Quality | pure cotton |
| Gsm Service | 220 |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Shipment Methods | courier |
| Country of Origin | Made in India |
| king size | 1.5 kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Set Content | designer bedsheet |
| Warranty Summary | colour warranty |
| Wash Care | Machine wash |
| Art Form | Dabu |
| Packaging Type | pvc packing |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Available Quantity | 1000 |
| Fabric Quality | export |
| Gsm Service | 220 |
| Machine Wash | yes |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | Queen Size |
| Design | Floral Print |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Dashing look |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet with two pillow covers |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 590 / Piece Get Latest Price
| Size | King Size |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Aakash Mathur (Owner)
Dashing Look
Bakshiyo Ki Haveli, 631, Chandi Ki Taksaal, Aamer Road
Jaipur - 302002, Rajasthan, India