Cotton Printed Double Bedsheet with Two pillow cover
Size - 90/100 inches
weight - 1 kg
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | Double |
| Color | Multi Color |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Floral Design Cotton Double Bedsheet with two pillow covers
Size - 90/100 inches.
Machine washable.
Color material gurrented
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 290 |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| PRICE RANGE | 490 |
| Wash Care | machine wosh |
| Ideal For | gifting |
| Packaging Type | pvc poster packing |
| Machine Washable | Yes |
| Length | 100 inch |
| Weight | 1kg |
| Pillow Size | 17/27 |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | Queen Size |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Size | Queen |
| Material | Jaipuri Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Color | Multi colored |
| Packaging Type | pvc packing |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Thread Count | 144 tc |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Pattern | Floral Print |
| Thread Count | 300 tc |
| Quantity Per Pack | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Wash Care | machine wosh |
| Color | Multi colored |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | King Size |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 590 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | Queen Size |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Pattern | Floral Print |
| Design | Printed |
| Thread Count | 300 |
| Packaging Type | 1 bed sheet 2 pillow cover |
| Color | Multi colored |
| Wash Care | Machine wash |
| Floral Print | |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Pillow Size | 18/28 |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Floral Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Bed Size | King |
| Pattern | Printed |
| Material | Pure Cotton |
| Brand | dashing look |
| Wash Care | Machine Wash |
| Usage/Application | Home |
| Color | Multi colored |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | King Size |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 590 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Floral Print | |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cotton |
| Size | King Size |
| Material | Cotton |
| Color | Red |
| Usage/Application | Home |
| Design | Cotton floral print |
| Brand | dashing look |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | 1 bedsheet 2 pillow cover |
| Weight | 1.5 kg |
| Warranty | colour |
| Available Quantity | 10000 |
| Fabric Quality | pure cotton |
| Gsm Service | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 890 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King Size |
| Usage/Application | Hotel |
| Pattern | Floral Print |
| Design | Designer |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Hand Block Print | |
| Color | Multi colored |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | 1 bed sheet 2 pillow cover |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Machine Washable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Thread Count | 300 |
| Pillow Size | 19/29 |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Size | King |
| Material | Cotton |
| Thread Count | 300 tc |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Print Type | Floral Print |
| Color | Multi Color |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Size | King |
| Thread Count | 300 tc |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Home |
| Print Type | Floral Print |
| Design | Printed |
| Floral Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Color | Multi Color |
| Wash Care | Machine wash |
| Brand | dashing look |
| Features | Quick Dry |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Material | Cotton |
| Set Contains | Bed Sheet & Pillow Cover |
| Usage/Application | Hotel |
| Design | Designer |
| Hand Block Print | |
| Art Form | Indigo Handblock Printing |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | Multi Color |
| Features | Quick Dry |
| Brand | dashing look |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | King |
Minimum order quantity: 50 Piece
Aakash Mathur (Owner)
Dashing Look
Bakshiyo Ki Haveli, 631, Chandi Ki Taksaal, Aamer Road
Jaipur - 302002, Rajasthan, India